Calcium for parrots
Product description
| Place of origin | Made in EU |
| Dimension | L6*W4cm |
| Weight | 39g |
| For | Parrot |
| Product description | Place in the cage freely available. |
| Shelf life | 3 years |
| Ingredient | Calcium sulfate, magnesium sulfate, sodium chloride, copper oxide, vitamin B1 |
| Unit package qty | 1 pc/blister card |
| Middle package qty | 12 pcs/shrink film |
| Outer package qty | 288 pcs/ctn |
Calcium-rich food supplement can provide calcium for parrots to strengthen their bones.
Helps in beak grinding
Attributes
| EAN | 8719138039777 |
| Condition | Oryginalny Nowy |
| Miejsce pochodzenia | Made in EU |
| Wymiary | L6*W4cm |
| Dla | Papuga |
| Okres trwałości | 3 lata |
| Składnik | Siarczan wapnia, siarczan magnezu, chlorek sodu, tlenek miedzi, witamina B1 |





